Donkere Palissaden van de fotografe Pauline van Lynden

Geplaatst op 4 november 2007
Onderwerp: Nieuws | 5 Reacties

Donkere Palissaden van de fotografe Pauline van Lynden

In november 2007 is Donkere Palissaden uitgegeven door de Stichting Visual Legacy, een rijk geillustreerd en schitterend vormgegeven boek van de fotografe Pauline van Lynden over de houten palen die al vijfhonderd jaar de Zeeuwse kust tegen de zee beschermen. Deze zwarte palissaden, zoals de dichter Jan Prins ze noemde, getuigen van een lange geschiedenis van vallen, opstaan en experimenteren in de strijd van de mens tegen het water. Naast haar uitvoerige historische onderzoek, waarover zij in dit 300 pagina’s tellende boek vertelt, maakte Pauline van Lynden rond de Walcherse paalhoofden talloze foto’s, in alle seizoenen en allerlei omstandigheden, volgend in een lange traditie van kunstenaars (waaronder Piet Mondriaan) op dit strand. Vanuit een persoonlijk oogpunt en met een blik op de toekomst wordt het bijzondere karakter van deze kust beschreven, doorweven met aan het strand geschreven dagboeknotities en schetsen van Van Lyndens ontmoetingen met mensen wier dagelijks leven nauw met de zee verbonden is.

Pauline van Lynden werd in Parijs geboren in een familie van diplomaten en kunstenaars, met een Nederlandse vader en een Franse moeder. Na haar studie politieke wetenschappen aan de Katholieke Universiteit van Leuven, vestigde zij zich in 1970 in Nederland, waar zij trouwde en twee kinderen grootbracht. Zij publiceerde in 2003 het zeer succesvolle Rajasthan, dat in vier talen verscheen en door de Londense Sunday Times werd bekroond in de top-5 Best Illustrated Books of the Year.

Donkere Palissaden van de fotografe Pauline van LyndenDe Van Lyndens hebben oude banden met Zeeland en Veere. Zo stond eind achttiende eeuw op het strand vóór kasteel Westhove het ‘Van Lyndenshoofd’. Een eeuw later was Rudolf Willem van Lynden commissaris des Konings in Zeeland en diens kleinzoon maakte later deel uit van het bestuur van de Polder Walcheren. Donkere Palissaden ontstond tijdens een langdurig verblijf van de auteur in het familiehuis in Veere. In november 2005 heeft de Provincie Zeeland de paalhoofden geplaatst op haar lijst van beschermd cultureel erfgoed.

Voor aanvullende informatie zie www.paulinevanlynden.nl

Donkere Palissaden van de fotografe Pauline van LyndenISBN 978-90-811850-1-1
NUR 652, 693
Verkoopprijs € 45,-
Uitgever: Stichting Visual Legacy. info@visual-legacy.com

Donkere Palissaden wordt ook in het Engels uitgegeven als A Resistible Force, (ISBN 978-90-811850-4-2)

EXPOSITIE: Donkere Palissaden in het Zeeuws Maritiem Muzeeum Vlissingen, tot eind 2008

Comments

5 Reacties op “Donkere Palissaden van de fotografe Pauline van Lynden”

  1. carin Arkink on april 9th, 2008 11:44

    Geachte lezer,
    Graag zou ik van u vernemen of ik in het bezit zou kunnen komen van kopieën van de foto’s van de Zeeuwse paalhoofden door Pauline van Lynden.
    Bestaat er ook een site waar ik de foto’s zou kunnen bekijken?
    Graag hoor ik va u.
    Met vriendelijke groet,
    Carin Arkink

  2. Tinie Visser on juni 28th, 2008 13:15

    Onlangs heb ik met veel pezier de uitzending op T.V.gezien over de Zeeuwse paalhoofden.
    Het spreekt mij zeer aan.Zelf maak ik ook foto’s van deze strandpalen maar dan van verschillende stranden.En heb ik vele foto’s van paaltjes en plankjes van verschillende houtsoorten die meestal met ijzerdraad aan elkaar vast zijn gemaakt,altijd om een grens aan te geven.Bijvoorbeeld in Bergen aan Zee.Dure villa’s en daar om heen deze toch simpele maar mooi gevormde hekjes.Vaak zie je die tegenstelling dat spreekt mij aan.Bedankt voor de mooie uitzending en als de mogelijkheid zich voordoet zal ik U boek kopen. Met vriendelijk Groeten,Tinie Visser.

  3. Betty on oktober 30th, 2008 20:33

    Hallo,

    Wij hebben verschillende foto’s van Pauline van Lynden gezien tijdens onze vakantie in Zeeland en wij zouden, net als Carin hierboven schreef, graag in het bezit komen van een kopie van een foto. Mocht iemand weten of dat kan, dan horen wij het graag!
    Groetjes, Betty.

  4. constantijn molenkamp on november 3rd, 2008 16:37

    Beste Pauline,
    Weliswaar een jaar te laat maar toch wil ik je feliciteren met je prachtige boek!Stijlvol en precies zoals je moet verwachten van zo’n onderwerp…Geweldige foto’s, stoer en helder, niet kitcherig ( zoals wellicht zou kunnen bij dit strandgegeven)maar bovenal krachtig!
    Kortom….een SCHOONHEID!!!

  5. Henk Braat on januari 23rd, 2009 15:56

    Geachte Mevrouw Van Lynden,
    Bestaat de mogelijkheid dat foto’s uit uw boek beschikbaar komen om op groot formaat in ons bedrijfspand opgehangen te worden.

    Hoor graag,

    Henk Braat

Laat een bericht achter: